مجتبی ذوالنوری رئیس کمیته هسته‌ای مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ادعاهای خلاف واقع نتانیاهو درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران، اظهار کرد:‌ حرف‌های نتانیاهو تازه نیست و از ابتدای انقلاب تاکنون وی و هم اسلاف خبیثش چون آمریکا و دیگر سران نظام سلطه تلاش کرده‌اند جمهوری اسلامی ایران را تهدید جلوه دهند و افکار عمومی منطقه و جهان را از ایران بترسانند.

اگر دستی برای تهدید کشورمان بلند شود،‌ آن را خرد می‌کنیم

وی متذکر شد: گذشته چند 10 ساله انقلاب ما نشان داده که جمهوری اسلامی ایران مطلقا تهدیدی برای هیچ کشوری نیست اما اگر دستی برای تهدید کشورمان بلند شود،‌ آن دست را خرد می‌کنیم.

ذوالنوری تاکید کرد:‌ فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی کاملا تحت نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی و صلح آمیز است.

نقشه‌های کودکانه نتانیاهو برای تحریک کشورها علیه ایران

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با اشاره به اینکه این اظهارات نشان دهنده نقشه کودکانه نتانیاهو است تا کشورهای دیگر را علیه ما تحریک کند، گفت: فعالیت‌های هسته‌ای ما تاکنون صلح آمیز بوده و خواهد بود و در راهبرد دفاعی ما سلاح هسته‌ای مطلقا جایی ندارد.

ذوالنوری تأکید کرد: جمهوری اسلامی برای تقویت توان دفاعی‌اش از هیچ قدرتی نه توصیه می‌شنود، نه تهدیدی را می‌پذیرد و نه اجازه دخالت در این باره را به هیچ قدرتی می‌دهد.

ایران؛ پیشتاز خالی کردن دنیا از سلاح‌های هسته‌ای

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی خود قربانی سلاح‌های کشتار جمعی ‌است، اظهار کرد: بر این اساس ایران پیشتاز آن است که هم منطقه و هم دنیا از سلاح‌های هسته‌ای خالی شوند.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با اشاره به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه ایران برد موشک‌های هسته‌ای خود را افزایش داده است، گفت: ما در زمینه توان و برد موشک‌های هسته‌ای‌مان هر اقدامی که لازم بدانیم، انجام می‌دهیم و نیازی نیست که از هیچ کسی اجازه بگیریم.

اگر برجام نباشد،‌ ایران خود را ملزم به محدودیت‌های برجامی نمی‌داند

وی تصریح کرد: نتانیاهو یا هر خبیث دیگری که به دنبال وادار کردن‌ آمریکا برای خروج از برجام هستند، باید بدانند که دچار تناقض شده‌اند چرا که اگر آمریکا‌یی‌ها در برجام باشند، می‌توانند بر فعالیت‌های هسته‌ای ما نظارت کنند و اگر آمریکا از برجام خارج شود، برجامی نمی‌ماند که ما به آن پایبند باشیم.

ذوالنوری افزود: اگر نخست وزیر رژیم صهیونیستیسر سوزنی عقل دارد و نگران آن است که ایران خارج از نظارت آژانس و آمریکا اقدامی انجام ندهد، باید آمریکا را وادار به ماندن در برجام کند چرا که گر برجام نباشد،‌ جمهوری اسلامی خود را ملزم به محدودیت‌های برجامی نخواهد دانست.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس تأکید کرد: در عرصه‌های صلح آمیز هر اقدامی که در تقویت فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان لازم باشد، انجام می‌دهیم و هر گونه فعالیتی که منافع ملی‌مان در ابعاد صلح آمیز اقتضا کند، انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به بخش دیگری از اظهارات نتانیاهو مبنی بر اینکه ایران چندین بار پس از امضای برجام در ساختمانی در منطقه شورآباد تهران فعالیت‌های هسته‌ای نظامی را مخفی کرده است، گفت: این اظهارات دال بر غلط‌گویی و حرف بی‌ربط زدن نتانیاهو است چرا که شورآباد اردوگاه ترک اعتیاد است و این منطقه جایی برای فعالیت‌های هسته‌ای و نظامی نیست.

منبع: خبرگزاری گیتا

انتهای پیام/