بعد از نماز جمعه روز عید فطر امام جمعه اهل سنت ایرانشهر پشت تریبون از تجاوز به 41 دختر خبر داد. مولوی طیب منبع سخنان خود را خانواده یک قربانی اعلام کرده بود که مادر خانواده از وی خواسته بود خبر این تعرض را اعلام کند. ولی این که این موضوع تا چه حد صحت دارد مورد تردید واقع شده است.

به گفته وی طبق بازجویی های به عمل آمده از عامل این جنایت این فرد به 41 مورد تجاوز خود اعتراف کرده است. پس از انتشار این خبر در رسانه های داخلی و خارجی جمعی از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اقدام دست به تجمع زدند. هر چند محمد نعیم امینی فرد نماینده مردم ایرانشهر این تجمعات را مسالمت آمیز دانسته و اعلام کرده است این اعتراضات هیچ منع قانونی ندارد.

بعد از انتشار گسترده این خبر در رسانه ها داخلی و خارجی موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب زاهدان این خبر را تکذیب می کند. و اعلام می کند آمار تجاوز فقط  3 نفر بوده است و تا کنون فقط سه شاکی برای این پرونده وجود دارد و منتظر نظر پزشکی قانونی برای اثبات اظهارات شاکیان هستیم.

دادستان کل نیز با تکذیب خبر تعرض به دختران ایرانشهری از تعقیب عاملان انتشار این خبر، خبر دادند. این در حالی است که این خبر برای اولین بار از سوی مولوی طیب امام جمعه شهرستان ایرانشهر مطرح و سپس رسانه ای شد.

بیشتر بخوانید:

این روزها خبر های تجاوز را زیاد می شنویم!!! / این بار تجاوز در ایرانشهر


امام جمعه ایرانشهر پس از گسترش اعتراضات با انتشار کلیپی از مردم ایران شهر خواستند که در خصوص این حادثه تجمع نکنند و اجازه دهند که این مسئله به صورت قانونی و از مراجع رسمی پیگیری شود.

اینکه چرا تجاوز به دختران از سوی امام جمعه ایرانشهر رسانه ای شد و بعدا این خبر تکذیب شد هنوز کاملا مشخص نیست. و مطمئنا با پیگیری های که انجام گرفته خواهد شد و دستور محمد هادی مرعشی معاون امنیتی استاندار (مبنی بر پیگیری این موضوع در شورای تامین با جدیت در دستور کار نیروی انتظامی و امنیتی قرار گیرد)  نتایج آن به رسانه ها و مردم اطلاع رسانی می شود.

 

منبع: خبرگزاری گیتا

انتهای پیام/