جستجو   :  

وزیر دفاع: ۱۳۵۷ فروند بالگردِ نیروهای مسلح در شرکت پنها اورهال شده است

 

همزمان با ایام الله ۲۲ بهمن، مراسم سالروز تأسیس شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) با حضور وزیر دفاع، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و فرمانده هوانیروز، مدیر عامل سازمان صنایع هوایی، رئیس قیدتی سیاسی سازمان صنایع هوایی و مدیر عامل شرکت پنها برگزار شد.

 

به گزارش گیتا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم، با تشکر از دست‌اندرکاران شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک نقطه عطف است؛ نقطه‌ای که بیانگر رسیدن انقلاب اسلامی به ایام نشاط و بالندگی است و از سوی دیگر اوج کینه‌توزی دشمنان است.

 

وی با بیان اینکه «دشمنان گمان می‌کردند ما چهل سالگی انقلاب را نمی‌بینیم»، خاطر نشان کرد: دشمنان و اربابان‌شان به دلیل تفاوت مبانی فکری و اعتقادی، فلسفه انقلاب اسلامی را نفهمیده‌اند و اکنون نیز اوج بالندگی انقلاب را درک نخواهند کرد. بنیانگذار کبیر انقلاب با حکمت الهی تحول ایران اسلامی را پیش بینی کرده بود و همگان شاهد بوده و هستند که ایران اسلامی با وجود همه مشکلات و دسیسه‌ها مانند جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی و پیدایش تروریسم، توانست در حوزه‌های دفاعی به پیشرفت‌های حیرت‌انگیز و بزرگی دست یابد و تبدیل به یکی از قدرت‌های اثرگذار شود.

 

وزیر دفاع گفت: شرکت پنها با وجود تحریم‌های ظالمانه، با قطع وابستگی و افزایش توان ناوبری هوایی توانسته ۴۰ سال ناوگان بالگردی کشور را پشتیبانی فنی و مهندسی نموده و به برکت انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ فروند از انواع مختلف بالگردهای نیروهای مسلح را بدون سانحه اورهال کند.

 

امیر حاتمی با بیان اینکه «چهل سالگی انقلاب اولین پله اوج ما است» اظهار کرد: شرکت پنهای وزارت دفاع آماده است تمام نیازهای نیروهای مسلح را در زمینه سامانه دید در شب، افزایش برد و قدرت موشک‌های ضد زره مرتفع و اورهال انواع بالگردهای کشور را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا کند.

 

منبع : خبرگزاری گیتا

انتهای پیام/

تاریخ درج  :  1397/11/18  
تعداد بازدید تا کنون :115

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی
تحلیلیه و مصاحبه های اختصاصی گیتا
بازگشت به بالا