جستجو   :  

رئیس جامعةالمصطفی: امام خمینی(ره) فقه را از کتابخانه‌ها به صحنه اجتماع آوردند

 

رئیس جامعةالمصطفی- واحد خراسان در جشن پیروزی انقلاب اسلامی:

 

 

 

امام خمینی(ره) فقه را از کتابخانه‌ها به صحنه اجتماع آوردند

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ویژگی برتر انقلاب، ولایت فقیه است که می‌تواند ارزش‌های انقلاب را حفظ کند و امروز یکی از نعمت‌های ملت ماست.

 

 

 

جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور پر شور طلاب، استادان و کارکنان جامعةالمصطفی- واحد خراسان برگزار شد.

 

در این مراسم، «حجت‌‌الاسلام والمسلمین صالح» گفت: امام خمینی(ره) فقه را از کتابخانه‌ها به صحنه اجتماع آوردند و در مقام عمل اثبات کردند که جوهره دین قابلیت پی‌ریزی حکومت و تشکیل نظام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را دارد و این معجزه قرن بود که قدرت دین را به عرصه جامعه آورد.

 

وی گفت: امام خمینی(ره) از دل دانش خود نظریه ولایت فقیه را استخراج کردند که امروز سیستم مترقی اداره جامعه را بر  مبنای دین نشان داده و عملکرد موفقی در عرصه جهانی به نمایش گذاشته است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین صالح اظهار داشت: ویژگی برتر انقلاب، ولایت فقیه است که می‌تواند ارزش‌های انقلاب را حفظ کند و امروز یکی از نعمت‌های ملت ماست.

 

وی در خصوص موفقیت انقلاب بیان کرد:هجوم غیرعادی دشمنان اسلام به این نظام، بیانگر موفقیت این انقلاب است و اگر این حرکت، عظیم نبود، این مقدار هزینه‌های اقتصادی نداشت.

 

رئیس جامعةالمصطفی- واحد خراسان تصریح کرد: حضور طلاب و حاضران این جمع، تجدید بیعت با اندیشه‌های امام خمینی(ره) است که یکی از پیام‌های این مراسم برشمرده می‌‌شود.

 

همچنین «دکتر جواد منصوری» از یاران امام خمینی(ره) و معاون پیشین وزیر امور خارجه گفت: خداوند امام(ره) را برای تغییر مسیر تاریخ بشریت و رساندن انسان به جایگاه والای خود حمایت، حفاظت و هدایت کرد.

 

وی، که از مبارزان دوران انقلاب است، ادامه داد: در جریان انقلاب، یکی از شعارها، استقلال از نظام سلطه بود که به آن دست یافتیم و تنها کشور مستقل از نظام سلطه هستیم.

 

دکتر منصوری در خصوص صدور انقلاب اسلامی ایران به نقاط دیگر جهان اظهار داشت: دنیا از ابتدا، بر این شعار انقلاب حساسیت زیادی داشت و تاکنون هم بر همین باورند که بتوانند از صدور انقلاب جلوگیری کنند.

 

وی هدف ایران از صدور انقلاب را این گونه تشریح کرد: اگر ملت‌های دنیا از فرهنگ‌های کنونی به ستوه آمده باشند، حتماً به سمت انقلاب اسلامی می‌آیند و این به معنای صدور انقلاب است.

 

دکتر جواد منصوری گفت: پیش از انقلاب اسلامی ایران، در دنیا هیچ جایگاهی برای دین و جمهوری اسلامی وجود نداشت، ولی امروز در جامعه شاهدیم که در جای جای کره خاکی دین وجود دارد و در حال گسترش است.

 

معاون پیشین وزیر امور خارجه اظهار کرد: امروز شاهد مقابله ابرقدرت هایی مانند امریکا در رویارویی با دین و مذهب هستیم، ولی دین به تدریج در حال تزریق به جوامع است و نقش تعیین‌کننده خواهد داشت.

 

وی در خصوص فرهنگ شهادت در دین اظهار داشت: هیچ قدرتی نمی‌تواند با فرهنگ شهادت مبارزه کند و در این خصوص امام خمینی(ره) تصریح می‌‌نمایند؛ مفتخریم به این که پیرو امام حسین(ع) هستیم و محرم و صفر تمام سرمایه‌های ماست

 

دکتر منصوری ادامه داد: امام(ره) با تمام اتفاقاتی که در آن زمان رخ داد، چندان نگران نبودند.

 

 

وی اظهار کرد: تحول دیگری که انقلاب اسلامی ایران به وجود آورده، ایستادگی در برابر استکبار جهانی است؛ اسرائیل می‌گوید همه چیز را برای حکومت از نیل تا فرات فراهم کرده بودیم که انقلاب اسلامی ایران همه چیز را بر هم ریخت.

 

قرائت بیانیه گام دوم انقلاب و شعرخوانی و سرود گروهی دانش‌آموزان مدرسه نور المصطفی، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

 

منبع: خبرگزاری گیتا

انتهای پیام

تاریخ درج  :  1398/11/27  
تعداد بازدید تا کنون :258

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی
بازگشت به بالا