جستجو   :  

زمان واریز یک میلیون به یارانه‌بگیران، برای دریافت وام یک میلیون تومانی چه باید کرد؟

 

 

اگر خواهان دریافت وام یک میلیونی کرونا هستید: (سرپرست خانواده با تلفن همراه خود«شماره ثبت شده در سامانه یارانه ها» شماره ملی خود را به سرشماره 6369 ارسال کند) (تا 30 ماه مبلغ 35000 تومان از حساب پرداخت یارانه شما کسر می شود)

 

به گزارش گیتا، رئیس‌جمهور در روز ۱۸ فروردین ماه گفته بود: تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد در نظر گرفته‌ایم که مدت زمان بازپرداخت آن ۲۴ ماه (دو سال) است و چند ماه هم تنفس داده می‌شود و آنها بازپرداخت را از مهر ماه ۹۹ شروع خواهند کرد.

 

اما در جلسه امروز ستاد اقتصادی دولت مقرر شد که سود ۱۲ درصدی وام یک میلیون تومانی کرونا که قرار است برای یارانه‌بگیران واریز شود را دولت برعهده بگیرد.

 

رئیس‌جمهور در این خصوص گفت: قرار شد وام یک میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه پرداخت شود و سود وام را دولت پرداخت کند؛ بنابراین مردم همان یک میلیون تومان را پس می‌دهند.

 

پس از این اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در خصوص شرایط جدید وام یک میلیون تومانی در صفحه ایسناگرامی خود نوشت: با قبول پرداخت مابه التفاوت نرخ ۱۲ درصد با وام قرض الحسنه، توسط دولت مقرر شد وام پرداختی به همه خانوارهای یارانه‌بگیر به صورت قرض‌الحسنه و ۳۰ ماهه باشد.

 

متقاضیان چگونه ثبت‌نام کنند؟

 

همتی همچنین در خصوص نحوه ثبت‌نام متقاضیان گفت: با انجام پروسه ثبت نام و اعلام درخواست تمایل سرپرستان خانوار مبنی بر استفاده از این وام در پاسخ به پیامک ارسالی وزارت رفاه انشالله تا روز قبل از شروع ماه مبارک رمضان وام یک میلیون تومانی خانوارهای یارانه بگیر از طریق بانک‌های عامل خود به حسابشان واریز خواهد شد.

 

بنابراین طبق جلسه امروز دولت، نرخ سود ۱۲ درصد وام یک میلیون تومانی برای متقاضیان حذف شده است، مدت زمان بازپرداخت آن ۳۰ ماهه و تا روز قبل از شروع ماه رمضان به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

 

در خصوص نحوه ثبت درخواست نیز طبق سخنان امروز رئیس کل بانک مرکزی، پیامکی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سرپرستان خانوار ارسال می‌شود و متقاضیان از این طریق درخواست خود را به وزارت کار اعلام می‌کنند.

 

منبع: خبرگزاری گیتا

انتهای خبر/

 

تاریخ درج  :  1399/1/28  
تعداد بازدید تا کنون :238

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی
بازگشت به بالا