یک پیشکسوت پرسپولیس معتقد است این تیم برابر ذوب‌آهن روان بازی نکرد اما پیروز شد.

مرتضی فنونی‌زاده، پیشکسوت پرسپولیس در خصوص برتری یک بر صفر این تیم برابر ذوب‌آهن در هفته شانزدهم گفت: پرسپولیس در نیمه اول قشنگ بازی نکرد. این تیم روان نبود و نتوانست موقعیت‌های جدی زیادی را روی دروازه ذوب‌آهن ایجاد کند. البته در نیمه دوم، پرسپولیس بهتر و هجومی‌تر شد و دلیل اصلی آن این بود که به دنبال گلزنی و اختلاف با رقبایی چون استقلال داشت.

وی ادامه داد: باز هم اصلی‌ترین نکته مثبت پرسپولیس در دفاع بود. این تیم مستحکم دفاع کرد و سابقه در فوتبال ایران نشان داده تیم‌هایی که بهترین خط دفاعی را در طول یک فصل داشته‌اند، قهرمان ایران شدند. تعویض‌های یحیی گل‌محمدی در روند بازی، تیم را هجومی‌تر کرد و با به زمین آمدن بازیکنانی مثل رفیعی، خلاقیت در موقعیت‌سازی هم افزایش داد. پرسپولیس نیمکت خوبی دارد و تنها نیاز به یک مهاجم هدف شش دانگ دارد تا بتواند علاوه بر قهرمانی در ایران، در آسیا هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

فنونی‌زاده درباره نحوه گل پرسپولیس به ذوب‌آهن توضیح داد: امسال، شاگردان یحیی بهتر از سال‌های قبل از ضربات ایستگاهی استفاده می‌کنند. در فوتبال ایران، این یک راه متداول است و پرسپولیس امسال، امتیازهای زیادی را از طریق شروع مجدد کسب کرده است. البته به گل رسیدن از این طریق برابر تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس و استقلال، در لاک دفاعی فرو می‌روند، یکی از شیوه‌های موثر و منطقی است. 

او در پایان گفت: در این بازی پرسپولیس روان بازی نکرد و برد اما می‌تواند از این دیدار، درس‌های زیادی برای تقابل با تیم‌هایی بگیرد که دفاعی بازی می‌کنند.

انتهای خبر/