به گزارش گیتا، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور روز جمعه در دومین روز ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری گفت: محمدرضا صباغیان، عباس مقتدایی، مصطفی کواکبیان، قدرتعلی حشمتیان، سعید جلیلی و علی لاریجانی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام قطعی کردند.

وی در تشریح گزارش ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در روز دوم، گفت: تاکنون ۶ نفر به صورت قطعی در انتخابات دوره چهاردهم ریلست جمهوری ثبت نام کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: اگر ایرانیان خارج از کشور قصد دارند در انتخابات به عنوان داوطلب نامزدی ریاست جمهوری شرکت کنند، می‌توانند نماینده یا موکل خود را برای ثبت نام بفرستند.

وی بیان داشت: ۳۳ نفر روز گذشته برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کردند که تنها ۵ نفر شرایط قطعی ثبت نام را داشتند. خوشبختانه مردم به اطلاعیه ستاد انتخابات کشور عمل کردند.

محسن اسلامی گفت: فرایند ثبت‌نام را از ساعت ۸ تا ۶ بعدازظهر شروع کرده‌ایم. توصیه می‌کنیم داوطلبان دارای شرایط حتما در یکی دو روز اول ثبت‌نام کنند؛ چون روزهای انتهایی براساس ادوار گذشته شلوغ است و با ازدحام مواجه خواهند شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: در این دوره هم ماده ۳۵ و هم ماده ۵۵ و هم مصوبه ابلاغیه شورای نگهبان برای ملت ایران تشریح شده است در مرحله داوطلبی کسانی وارد عرصه رقابت ریاست جمهوری می‌شوند که دارای حداقل مدرک فوق‌لیسانس بازه سنی ۴۰ تا ۷۵ سال، همچنین در حوزه سابقه تصدی مسئولیت‌های مدیریت‌های کلان کشور ۴ سال، و گواهی فقدان سوءپیشینه را دارا باشند.

اسلامی بیان کرد: این باعث شده که یک نظمی در ثبت‌نام در ستاد انتخابات شکل بگیرد. با روالی که ما پیش می‌رویم مردم ایران نسبت به اطلاعیه و اطلاع‌رسانی که صورت گرفته خیلی خوب دقت کرده‌اند. امیدواریم تا انتها با همین رونددر خدمت مردم باشیم.